Lepší než vyhořet

Lepší než vyhořet

Že prý je lepší vyhořet než se stěhovat. Zrovna jsem si to otestovala na blogu a musím vám říct: je to kec! Teda ne že by stěhování bylo nějak prima, ale vypadá to, že jsem to přežila. A požár bych přežít nemusela, no ne?

Víte co? Povím vám, jak to s tím stěhováním bylo. Pojďme na to!

Co se u mě mění?

Nejdřív stručně: co bude po přestěhování jinak?

 • Nové články najdete už jen tady, to jest na barborovepribehy.cz.
 • Už žádná BarbaraJane, prokrindapána! Jenom Bára, těší mě.
 • Mám zbrusu nový barborový mail. Takže jestli mi chcete napsat, pište na bara@barborovepribehy.cz.
 • Pořád mě najdete na Facebooku a na Blogru. A každou sobotu tu přistane nový článek, to zůstane při starém.
 • Nebudu furt nadávat, že mi blog nefunguje. (Snad.)

Mimochodem, víte, jak před skoro 7 lety vznikla přezdívka BarbaraJane? Ta Barbara je jasná. A Jane… no, jsem křtěná a moje kmotra se jmenuje Jana. Kdovíproč jsem měla zato, že když vás pokřtí, dostanete druhé jméno po kmotrovi, ale nedávno mi kamarádka vysvětlila, že druhé jméno bych dostala až při biřmování. Takže celá BarbaraJane je asi tak trochu omyl, haha. A to nemluvím o tom, že jsem před 7 lety netušila, že zkratka BJ může znamenat i něco fujavého…

A teď pojďme k tomu stěhování!

Šok: Vono to nejde samo?!

Heleďte, vy jste věděli, že na přestěhování blogu potřebujete víc než dvě tři kliknutí a koupenou doménu? Já teda rozhodně ne. Cítím se podvedena a hrubě zneužitě, vážení!

Zaplatila jsem hosting, koupila jsem doménu a celé jsem to předala do kouzelných rukou kolegy Jiřího. Představovala jsem si, že Jiří uznale pokývá hlavou, třikrát klikne a řekne: „Tak, teď můžeš začít blogovat.“

A víte co? Houby s voctem!

Jiří po mně začal házet ošklivá slovíčka, jako je eftépé, https, šablona… Teda – vím, co je https a šablona, ale vyděsilo mě to. Každopádně Jiří začal čarovat a za nějakou dobu to vypadalo, že můžu začít ouřadovat já.

Https? Čára přes rozpočet

S Jiřího pomocí jsem si našupačila WordPress, vybrala šablonu, nastavila jsem všechno tak, aby se mi blog aspoň trochu líbil. A pak jsem si vzpomněla: můj blog potřebuje https. To není žádná legrace, už minulý rok (bylo to minulý rok?) informoval Google o tom, že bude weby bez toho kouzelného „s“ (tedy jen s http) znevýhodňovat ve vyhledávání.

Tak jsem přišla za Jiřím, že bych to „s“ taky chtěla. Cosi jsem si zaplatila, abych ho měla. Tak Jiří hrábl do blogu… a shodil ho. Nevíme jak.

stěhování blogu Barborové příběhy

Tím se spuštění blogu odložilo – na neurčito. Abych všechno urychlila, usmyslela jsem si, že https nepotřebuju. Přece jenom: kdo mě bude hledat přes Google?

Chcete něco vědět? Teď to https funguje. Nevím jak a nevím proč. Nechci to radši ani zkoumat.

Stěhovavé Barborové příběhy

Rozhodla jsem se, že už nebudu Jiřího zatěžovat stěhováním článků z blogu na blog. Představovala jsem si, že se to stejně musí dělat stylem Ctrl+C, Ctrl+V. Ale víte co? Nemusí!

Narazila jsem na tenhle blog. Představte si: existuje někdo, kdo zabalí všechny vaše články do ranečku, který vy jenom rozbalíte na novém blogu. Geniální! To bych nebyla já, aby všechno hned fungovalo, ale Veruce mi se vším pomohla a já si ve výsledku ani nepřišla jako jelito.

Mimochodem, při tom převodu jsem si zase rozhasila blog. A to nebylo naposledy.

Posledních pár detailů a… blog zase nefunguje

V tomhle bodě jsem si řekla, že už čekám moc dlouho. Chtěla jsem blog spustit v létě, pak aspoň na svatou Barboru. Byly tu Vánoce a já nic. Tak si říkám: kašlu na mouchy, šup s tím ven!

Poslední, co jsem ještě chtěla spravit, byl obrázek v záhlaví a tlačítko Read More. Obrázek se odmítal zmenšovat na mobilech a to tlačítko bylo anglicky a nešlo úplně jednoduše editovat. Tak jsem to zkoušela a zkoušela a PŘIŠLA JSEM NA TO! Mezitím jsem blog zas několikrát rozhasila. Ale mám to!

A to je celý příběh. Teď jsem tady a vy taky a všechno je bájo! Akorát teda tlačítko Older posts mě furt rozčiluje. A taky mi nejde upravit délka perexu – když tam vrazím takovou tu dělicí čáru, zmizí tlačítko Read More (teda vlastně Rozbalit článek). Nevíte, co s tím?

Žijte blaze a stěhujte se! Je to rozhodně lepší než vyhořet.

Ahoj na Facebooku!

17 thoughts on “Lepší než vyhořet

 1. S tebou byla radost spolupracovat 🙂 Bez náznaku ironie.
  Tu šablonu mám pořád ještě na jednom blogu nahozenou, tak pokud mě nikdo nepředběhne, mrknu na to a pošlu ti návod, co kde upravit. Mám ale teď internet na dvě věci, takže nebudu slibovat, kdy přesně to bude (možná dneska, možná pozítří).

  1. No né, děkuju moc! 🙂 To nespěchá, je to jen kravinka. Zrovna jsem se přistěhovala z místa, kde neexistovaly pomlčky a české uvozovky, takže nějakou dobu s tlačítkem Older posts vydržím. 😀

 2. Gratuluji ještě jednou k přesunu! 🙂 přechod na vlastní doménu i s hostingem je něco, to mi stačilo u sebe 😀 o https se blog chystám teprve rozšířit, tak doufám, že mi ten blog na nějakou dobu nespadne jako tobě. Šikovná jsem na to dost 😀 🙂

  LENN

  1. A já ještě jednou děkuju! 🙂 Držím pěsti, ono to určitě půjde. Jiří říkal, že kdybychom to byli bývali dělali podle návodu, asi by to nespadlo. 😀

 3. Tož vítej mezi velkými blogery s vlastním blogem. Ještě doporučuji si ten blog zabezpečit, nebo za chvilku začneš hledat pojmy jak odvirovat wordpress a další. Teď už je všechno na tobě a nemáš na své straně programátory a techniky z blogovacích služeb. 😀

  A jinak, BJ je dobrá zkratka. 😀

 4. Velká gratulace! Jsi teď už úplně blogově dospělá, když ses odstěhovala od věčně zlobících rodičů jménem blog.cz 🙂 Tak hodně zdaru a žádné požáry! 🙂
  PS: Nešel by odstranit požadavek na povinný mail?

 5. No říct ti někdo BJ Báro, asi bych mu vybil zuby lopatou!

  Jseš prostě bramborová a moc ti to sluší, tak užívej sluníčka atd.

 6. Tak ten skrip na zdrhnuti z blog.cz si zaslouzi velike srdicko <3! Diky moc za nej, ze bych taky konecne previbrovala nekam, kde se nebudu tak rozcilovat ??!! :)))

 7. Mně zatím stačí, že jsem se přestěhovala z blogu.cz na blogspot. Všechno je mnohem jednodušší, konečně to funguje a pořád se to nerozbíjí, jsem spokojená! Akorát nastavit nějaký koukatelný design bych bez svého muže nezvládla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.