Jsem žumův bro. A taky agent Mňam

Jsem žumův bro. A taky agent Mňam

Víte, co si myslím? Že si žum není úplně jistý, jak se jmenuju, ale po třech letech spolu je mu trapné se zeptat. Říká mi totiž haldou různých jmen, za která by ho jiné děvče poslalo spát bez večeře. Já ale většinou večeře nevařím, takže s tím nic nenadělám.
Pro jeho nevinu mluví fakt, že občas mezi všechny ty šílené přezdívky zamotá i cosi, co vzdáleně připomíná moje jméno, třeba mi řekne:
  • Brambore nebo Barbore
  • Brámbr
  • Kobzolo
  • Bramboříčku
S Bramoříčkem je spojená i písnička, kterou žum vlastnoručně (vlastnohlavně) složil. Její text je následující:
Bramboříček Kopeček
postavil si domeček.
Domeček mu nedržel,
tak si Brambor postavil petržel.
Furt se nemůžu rozhodnout, jestli je žum spíš surrealista, dadaista nebo prostě jenom pako.

A pak tu máme přezdívky, které s mým jménem nemají moc společného. A vlastně ani se mnou ne. Třeba:
Agent Mňam. Velmi speciální přezdívka pro speciální mise. Agent Mňam jsem, když mimo domov zbaštím fůru zmrzliny nebo čehokoliv jiného. Žum pak na to řekne, že agent Mňam opět zasáhl.
Mléčnej koktejl s jahodama. Protřepat, nemíchat!
Tele nebo telče. To vychází z žumohlášky „Barboro, ty jseš tele. Zabuč!“ Taky mi občas říká, že jsem blbá, až to bučí. To většinou když zase něco rozbiju.
Brambora Kočka. To když mě chce žum zahrnout mezi naše domácí zvířátka, kterým taky často neříká jménem. Mia je pro něj Máma Kočka, Mila je Kotě Kočka a Mína je Ropa Kočka nebo Cigánka Kočka.
Blbísek lesní. Elegantní způsob, jak říct přítelkyni, že není úplně nejchytřejší, ale vy ji máte stejně rádi.
Chrobák Novák. Když mi žum takhle řekne, očekává, že si budu prstama dělat fousky. Nevím proč, chrobáci fousky nemají.
Obluda, příšera. Tím naráží na mou krásu, řekla bych.
Tulimil domácí. Nevím proč, ale to „domácí“ mě pobuřuje.
Bro. To ne jako Barboro, ale brácho. Jsem prý žumův bro.
Dupka. Kdo neumíte severomoravsky, dupka je prachobyčejný zadek. Žum mi prostě říká zadku.
Jo a když něco provedu, tak jsem Typiše Brambor nebo Simply Brambor.
Jak říkají vaši mužové nebo ženy vám? A jak vy jim? Jsem zvědavá, jestli někdo žuma trumfnete. A jestli je vám žum sympatický, mrkněte na článek Žum a žumohlášky. A taky si lajkněte mou stránku na Facebooku, ať vám neutečou veselé příběhy o agentovi Mňam a žumovi.

15 thoughts on “Jsem žumův bro. A taky agent Mňam

  1. [10]: To jsou všechno hrozně super přezdívky! My jsme si se sestrami nikdy nic takového nevymyslely… Asi už si nevzpomeneš, jak vznikly, viď? (Shodou okolností jsem psala o přezdívkách bakalářku. :D)

  2. [11]: Jak vznikly, bohužel příliš nevím – jsem o dost mladší, takže v době jejich vzniku jsem byla ještě v kolébce. Ale Péčisko bylo určitě proto, že je ségra Pavla – jestli ale zasáhly i jiné vlivy než počáteční písmeno, těžko říct. A Nípec pravděpodobně vznikl z toho, že se ségra ráda nípala ve věcech (dělali jsme si třeba srandu, že si vybírá z vlasů vši :-D). Ale zbytek fakt nevím.

  3. [12]: Jojo, u vás by se to psalo! :D Já psala o přezdívkách účastníků fantasy bitev, tam je to trochu jinačí. Lidi si vybírají přezdívky sami, aby působili drsně. :D

  4. Dupka je přeci prdelka :D :D respektive u nás na Ostravsku se to tak "překládalo" :D :D Já mám teď novou přezdívku. Mezi lidmi zní Princezna, doma je to Princezna Fiona … ne, že bych byla zelená, ale jsem tlustá, prdím a krkám (jak láskyplné tohle říkat své těhotné ženě, že…). Když jsem se začala vztekat, tak mi bylo vysvětleno, že sice veliká a cítit jsem, ale že Fionu má každý rád (milující manžel a tři úžasně děti), je hodná, laskavá a rozumná a to je prý mnohem důležitější než cokoliv jiného … Ale čílím se i nadále, aby se neřeklo :D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.