Mohla jsem být bjúty blogerka

Mohla jsem být bjúty blogerka

Já jsem úplně propásla hvězdnou kariéru! Mohla jsem se svým blogem udělat díru do světa, trhat rekordy v návštěvnosti a mít půlku bytu zastavěnou věcmi, které by mi vnutily nejznámější značky v zoufalé snaze vlichotit se mi tak, abych se o nich blahosklonně zmínila. A já místo toho píšu zapadlý blog na konci vesmíru, no není to pech?
Řekla jsem si, že vám aspoň vylíčím ty zářné možnosti, které mě minuly. Třeba si pak řeknete: „Jó, z té holky mohlo něco být. Ale místo toho nám tu píše o barborových příbězích a o žumovi a tak a my si toho moc ceníme, tak jí to napíšeme do komentářů.“ (Dobře vím, že si tohle neřeknete. Ale to mi nikam nepište, jo?)
Mrkejte, co všechno jsem mohla být!

Bjúty blogerka

V téhle oblasti bych proslula svou originalitou: byla bych jediná beauty blogerka, která neví, jak a hlavně proč používat primer. A taky by určitě všechny uchvacovalo, že jdu jeden den do práce nastrojená jako princezna a druhý den na sebe hodím tričko s Pusheen a lacláče. #mámsvůjstyl
Úplně vidím své geniální popisy v rubrice OOTD (čili outfit of the day): Základ mého dnešního outfitu tvoří tyhle nádherné šaty, které jsem si včera koupila v okamžiku zatmění mysli. Trochu mě řežou v podpaží a nemůžu se v nich moc hýbat, ale stály tolik, kolik dám ročně za jídlo, takže je prostě budu nosit. K nim jsem zvolila červené punčochy, protože mi to přišlo jako dobrý nápad. Když na sebe teď koukám, tak spíš nebyl. Těch chlupů si nevšímejte, to je z koček. Oufit jsem doladila výrazným náramkem, který mi dal někdo k narozkám, ale je tak mimo můj styl, že si ho jinam než na tuhle fotku nevezmu. A moje nohy na fotce nevidíte proto, že prostě nemám vhodné boty, jasný?

DIY blogerka

Dneska si vyrobíme tetování, jaké nikdo jiný nemá. Potřebovat budete:
 • kus své kůže
 • obě ruce levé
 • dokumentní inkoust (vydrží víc než normální a nebledne)
 • plnicí pero
Inkoust je na vás, můžete použít i tuš, tiskařskou barvu nebo cokoliv jiného, co kurníkšopa sakra nejde smejt. Hazardéři můžou zkusit tzv. vyžírané tetování, kdy místo inkoustu použijete savo. Abyste docílili vzhledu cákanců, nechte tetování náhodě. První flíčky se objeví už při plnění pera, a jestli máte obě ruce řádně levé, stačí pak perem napsat dvě tři slova a máte hotovo.
Já jsem se rozhodla potetovat si dlaň. Přijde mi to o dost originálnější než všichni draci, srdícka a portréty expartnerů dohromady.

Knižní blogerka

To zní jako hyper-super-truper nápad vzhledem k tomu, kolik toho ročně přečtu. Začlo by to nádherně: psala bych o svých oblíbených knížkách a o tom, co jsem přečetla v posledních dnech. Pak bych si zažádala o recenzní výtisky od nějakých bájo nakladatelství, třeba z Druhého města nebo Hosta.
A pak by mi někdo do komentářů napsal, že v Na západní frontě klid je moc takových těch vojenských věcí a že Legenda o svaté Kateřině je blbá, protože je psaná moc starou češtinou je moc náboženská. Dílo by bylo dokonáno ve chvíli, kdy by někdo třeba Bídníky přirovnal ke Stmívání. Pak by mi prdla žilka a bylo by po mně.
Každopádně bych umřela na vrcholu své slávy, což takhle formulované zní docela fajn.
Mimochodem tu Kateřinu jsem si nevymyslela. Chodila jsem na seminář nazvaný Jak číst starší českou literaturu, kde přesně tyhle stížnosti na Legendu o svaté Kateřině zazněly.

Vlogerka

Tohle by bylo bájo! Už mám scénář prvního videa, mrkejte:
Áááááhojíček všichni, zdraví vás BarbaraJane!
Teď přijde pěkné animované koukání. Malá kreslená rtěnka namaluje moji přezdívku a celé to bude vypadat asi takhle, mrkejte:
V tomhle videu vám řeknu *střih*, jaké kosmetické přípravky jsem vypotřebovala za poslední měsíc. *střih* Mám tu *střih* čtyři lahvičky od šamponu. *střih* Asi vidíte, že jsou všechny stejný. *střih*
*Tvářím se roztomile provinile a rozhodím rukama, ve kterých mám zmíněné lahvičky.* *střih*
Nevypotřebovala jsem je všechny tenhle měsíc *střih*, ale nebyla jsem je schopná *střih* vyhodit, takže se mi do teď *dramatické přiblížení* válely *ještě přiblížení* ve *maximální přiblížení a dramatická hudba* sprše!
Pro tuhle příležitost bych si vlastně mohla nechat původní (lehce pubertální) přezdívku.
Kdyby se náhodou tenhle vlog nechytl, začala bych točit o knížkách. Moje první video by bylo o knížce, kterou jsem nečetla, ale z nějakého záhadného důvodu jsem měla potřebu vám ukázat její obálku a pět minut o ní žvanit.

Fitness blogerka

Hahahá! Ne, dělám si legraci, tomuhle nevěřím ani já. (Ale mám pár pěkných sportovních triček, chcete je vidět? Ve vlogu?)

Food blogerka

Pravděpodobně bych spadala do speciální kategorie „Vaříme pro chudé lidi, kteří nejedí maso, věčně nemají doma vajíčka a zase zapomněli koupit mouku. A navrch nemají rádi cibuli.“
Nebo bych mohla pořád dokola vařit dýňovou polévku a zapečená portobella. A lidi by bavilo to číst prostě proto, že je absurdní vařit furt dokola to samé. (Ale žít se tak dá.)
A taky asi musí být vtipné koukat na video s kuchařkou, která co pět minut křičí, že se popálila/polila/přilepila nepovedeným těstem k lince.

Blogující maminka

Seznamte se s mou dceruškou, tohle je Malá Baruška (říkáme jí vždycky Malá Baruška, takže se tak asi jmenuje). Je to vzorné dítě, nic nechce, nikdy nepláče, vlastně na ni ani nepotřebuju kočárek.
No dobře, do tohohle se asi nepustím. Chudáci unavené maminky, kterým děti doopravdy křičí a dělají věci (takové ty dětské věci, chápete?) by mě umlátily lahvičkami na ohřev mléka.

Kulturní blogerka

Psala bych o divadle, o opeře, o dobrých muzikálech… a nikdo by to nečetl. (Takže tohle škrtám.)
No dobře, přiznávám. Ani v žádném alternativním vesmíru bych nemohla být ničím z uvedených možností. Ale byla by to legranda, no ne? 🙂 Každopádně asi zůstanu u barborových příběhů a svých nejmilejších čtenářů, i když vás nejsou bambiliony.
Co vy, šlo by vám něco z toho, co jsem uvedla? (A klidně úplně vážně. V tomhle článku nejde o to znevažovat dobré beauty blogerky nebo kohokoliv jiného.) Napište mi to do komentářů. A jestli jste to ještě neudělali, lajkněte si mou facebookovou stránku Barborové příběhy, ať vám neuteče příští článek.

116 thoughts on “Mohla jsem být bjúty blogerka

 1. Já zkouším od každého trochu – respektive fitness asi nezkusím nikdy :-D ale vzhledem k ukázkám, jak bys o čem psala (zde v článku), bych tě hltala 😂😂😂

 2. Já mám občas takové záchvěvy toho, co bych byla bývala mohla dělat. Vždycky mě to pochopitelně napadá, když čtu nějaký úspěšný blog v dané kategorii. Pokaždé mě napadne, že tohle napsat… pfff, to bych tak zvládla! :D :D Takže nejen ty, ale i já jsem mohla být slavná. Vlastně jsme mohli být duo slavných blogerek a jútuberek :D :D nebo jsme se mohli domluvit a plivat na sebe špínu, což by lidi určitě bavilo, takže bychom byly fakt slavné. Jen bychom byly krávy. Ale vedlejší účinky jsou u všeho :D

 3. Ten článok nemá chybu! Popravde.. neviem, či som fakt divná.. ale ja na žiadne beauty blogy nechodím :D Akože.. malujem sa aj všetko, ale beauty blogy ma fakt nikdy nezaujímali :D

 4. [5]: Taky na beauty blogy cíleně nechodím, ale je jich tolik, že na nějaký prostě semtam narazíš, ať chceš, nebo ne. :D Většinou ale nechodím ani na knižní blogy, protože se prostě neshodnu s vkusem většiny knižních blogerek. :/

 5. Tenhle článek mi strašně sednul do noty:) Poslední dobou taky furt bulím, že mi už dávno ujel vlak slávy a naděje:) Vlogy mě neba, bjúty věci mi říkají zhruba tolik, co tobě a s fitnessem to asi taky neklapne. Tak asi stejně jako ty budu radši psát blog na konci světa s pár věrnými čtenáři, než se snažit být zbytečně kůl:)

 6. Tohle mě upřímně pobavilo. Já taky poměrně často přemýšlím o tom, co všechno ze mě mohlo být, kdyby nebyly v řiti ryby, a co se blogů týče, tak nejvíc reálné vidím alternace jako "hejtr z 1000 věcí, co mě serou", "celosvětově známá hustá travelblogerka", "celosvětově známá hustá minimalistická blogerka" nebo "skvělá webdesignérka", jo a ještě určitě taky "literární blogerka/povídkářka". K tomu všemu mi vlastně chybí akorát ten talent, jinak bych to naprosto klidně mohla dělat, o tom žádná.

 7. [9]: Přesně s takovým "bulením" jsem se chtěla tímhle článkem vyrovnat. Prostě si ujasnit, že jestli chci psát to, co mě baví a co pokládám za to nejlepší a nejoriginálnější, co ze mě mohlo vypadnout, tak se holt musím smířit s tím, že tu nikdy nebudu mít bambilion čtenářů. 🙂

 8. [11]: Já si myslím, že výhody primeru ocení spíš starší ženy – ta průhledná hmota ti totiž "zateče" do vrásek a pórů a když na to natřeš make-up, vypadáš jako osmnáctka i bez botoxu. Jinak nestraš – já jsem ráda, že zvládám ráno BB 🙂

 9. Ted si asi říkáš jak skvělý si mohla vést život a mít super blog ale promin – to se nestalo, tak jak můžeš vědět, že by se to fakt stalo? Co když ne? Nic si z toho nezvládla, tak jak můžeš sebe m=ně vědět že takový naivní sen se může stát realný??? A at ti ostatní blogeři píšou cokoliv, tak to nemění nic na tom že to jsou jen naivní lidi, co píšou blbosti z blbýho důvodu pro zbytečnej blog, kterej blbě skončí. :/ A ty seš jedna z nich. 🙁 Hele, holka, prostě ses to nestalo, tak at se ti to zdá sebe víc pro tebe lehký, tak ses do toho nepustla, takže to vědět nemůžeš. A stejně! Je hromadal idí, kteří zkusili být "bjuty" blogerkou, knižní blogerkou, a nezvládli to! Ty seš ta z těch, kteří se o to ani nějak nepokusila, jako by tvoje povědomí vědělo, že na to nemáš, tak ses k tomu být slavná a úspěšná nedostala.

 10. Legenda o svaté Kateřině :D No ano, je to moc náboženské a staročeské :D existuje i přepis do současné češtiny :D  a je to jedno z nejhezčích děl starší české literatury 😉

 11. Jak to tak vidím, jsi dokonalá hříčka internetu :D Málokdo by dokázal být ve všem tak dokonalý jako ty :D Já osobně jsem opravdu nadšená z tvého DIY! Musím to hned vyzkoušet! :D

 12. [19]: Chlapče, tys to nečetl, viď? Jinak by ti muselo docvaknout, že je to celé legrace a že jsem nikdy nechtěla být beauty blogerka. Ale chápu, že ti šlo hlavně o to upoutat pozornost hejtem. Škoda, konstruktivní kritiku bych brala, ale tohle je úplně mimo.

 13. Já bych to s tou specializací neviděl nijak tragicky: Myslím, že člověk, který zvládne napsat nesmyslný ale poutavý horoskop, dokáže stejně dobře napsat nesmyslnou ale poutavou "recenzi" na cokoli :-).

 14. [27]: Upřímně ano až na tu prnví větu jsem si to nečetl. :D :D Seš chytrá! :D Dokážeš to vydedukovat! :D Víš rozdával jsem asi dvacet super krásných komentářů a odezva na mém blogu byla nulová a tak jsem zkusil tohle. :DD To asi moc vtipný není, co? :D :D Tak přeju ti spoustu komentářů a aby ti přivedla i spoustu stálách čtenářů. 🙂

 15. Škoda. Já bloguju sama o sobě, což je nejvíc fajn, i když je fakt, že nejsem na vyšším lvlu jako Vlogerka – netočím videjka a nejsem tím pádem jůtrubka.

 16. "Primer [prajmr] je řetězec nukleové kyseliny DNA, RNA nebo proteinu dlouhý několik bází, respektive aminokyselin, který slouží jako počáteční místo replikace DNA či RNA. Bez primeru by enzym DNA polymeráza nebyl schopen začít syntézu nového řetězce."

 17. Parádní článek, chechtala jsem se nahlas, což je dar z nebes teď, když mám 6 dní do státnic a většinu dní probrečím :D

 18. Na tvůj blog občas narážím, ale nic moc nečtu ani tím pádem nekomentuju. Ale dám ti zapravdu, že je dobré dělat na blogu jenom co chceš a u čeho máš pocit, že to má aspoň trochu budoucnost. Taky bych se nemohla řadit do těch výše zmíněných kategorií.

 19. tak každý se o něco snažíme, ale myslím, že když děláme něco, co nás baví a píšeme o něčem co má smysl, tak je to mnohem lepší, než někomu radit, jak se oblíkat, malovat, cvičit a kdesi cosi.. blogy o cvičení a jídlu ani nečtu, protože kolikrát tam jsou takové kraviny, až to není ani možné.. buď hrdá na svůj blog, že je originální a není to ten, kterých má další stovka holek 🙂

 20. Já se hrozně moc pobavila, ačkoliv je tam i kategorie, do které spadám.. A vlastně, není tam jen jedna :D Každopádně neboj, každý nemusí zapadat a přeci je dobře, že píšeš i něco jiného! Byla by to nuda, kdyby jsme byly všechny stejnéé:)

 21. [35]: Z knižních blogerů mám často podobný pocit. Píšou, jako by v životě nepřečetli nic slušného, a jsou schopní se divit, že je knížka psaná obecnou češtinou.

 22. Omg píšeš suprově! Jsem tu poprvý, ale celkem určitě se vrátím… Já sama se snažím o takovou odlehčenější verzi knižní blogerky (sice čtu ažaž, ale taky jsem docela trhlá holka – umíš si představit výsledek…). Hodně úspěchů!

 23. Passive income this is free money http://xurl.es/ilaln

  Great service, generating income, which provides members with passive income from online advertising revenue.
  It’s easy for members … Just select your banners and watch the money slowly flow into your account every minute. You won’t believe how quickly this stacks up.
  https://clck.ru/Pq3bE

 24. Pingback: cheap kamagra
 25. Pingback: fildena 50 mg
 26. Pingback: ivermectin 12mg
 27. Pingback: zithromax zinc
 28. Pingback: buy zithromax
 29. Pingback: zithromax online
 30. Pingback: stromectol pills
 31. Pingback: ivermectin kaufen
 32. Pingback: Anonym
 33. Pingback: Anonym
 34. Pingback: ivermectin cost
 35. Pingback: cost of ivermectin
 36. Pingback: cost of stromectol
 37. Pingback: ivermectin 6 mg
 38. Pingback: ivermectin uk
 39. Pingback: ivermectin can
 40. Pingback: luckyland casino
 41. Pingback: madritbet
 42. Pingback: meritroyalbet
 43. Pingback: meritroyalbet
 44. Pingback: meritking
 45. Pingback: eurocasino
 46. Pingback: madridbet
 47. Pingback: eurocasino
 48. Pingback: stromectol cvs
 49. Pingback: ivermectine mylan
 50. Pingback: ivermectin cream 5
 51. Pingback: stromectol usa
 52. Pingback: 2peppermint
 53. Pingback: buy stromectol 3mg
 54. Pingback: stromectol 3mg

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.