Míti kočku (až tři)

Míti kočku (až tři)

Míti kočku, to znamená štěstí, spokojenost, vztek, binec po celém bytě, nekonečný přísun roztomilosti, chlupy všude… A je to bájo.
A míti tři kočky, to je ještě bájovější, dneska vám o tom popovídám. Třeba se mě lidi přestanou pořád ptát: „Hele, a jaký to je, mít tři kočky?“

A jaký to teda je, mít tři kočky?

Moje univerzální odpověď zní: stejné jako mít dvě. Jenom je větší pravděpodobnost, že některou zavřete ve skříni, v šuplíku nebo na balkoně a odejdete do práce.

Pořád jste samá kočka

Já a žum říkáme: „Jsem samá kočka.“ To znamená, že máme všude kočičí chlupy. A já jsem samá kočka pořád.
Kočky mají jemnější chlupy než psi, a tak se ty chlupy drží úplně na všem a dostanou se úplně všude. My navíc máme dvě třetiny koček dlouhosrstých, to je čiré zlo. Máme šílenou spotřebu odchlupovacích válečků. A k ničemu, protože jakmile v práci sundám kabát, zjistím, že mám zase šaty samou kočku. Úplně nejlíp je to vidět na malých černých v divadle. Bájo.


Binec a chaos vládnou vašemu bytu

Každý víkend luxujeme a je nám to houby platný. Kočky totiž pouští chlupy nonstop a navíc se v mezičase baví shazováním květináčů, rozhazováním granulí a roznášením bince po celém bytě.
A když je granule a květináče omrzí, kradou mi věci a nechávají je ležet všude možně. Takže všechny naše návštěvy musí baletit mezi kočičími hračkami, do kterých zahrnuju i ponožky, náušnice, gumičky do vlasů, propisky, houbičky na nádobí…

Kočky kradou vaše věci

S tím souvisí fakt, že nikdy nemůžu najít dobrou gumičku nebo druhou náušnici prostě proto, že mi je kočky šlohly. Kdybyste je viděli! Jsou hrozně roztomilé, když si v těch malých chundelatých tlamičkách odnášejí to, co zrovna ukradly. A jeden by je zabil.
A když už hledání dobré gumičky vzdám, nechám si vlasy rozpuštěné a běžím do školy, najdu gumičku v botě spolu se třemi granulemi. Asi svačina, nebo nevím.
Zvláštní pozornosti našich koček se těší houbička na nádobí, která je v žebříčku nejoblíbenějších kočičích hraček hned na gumičkami do vlasů. Těžko říct proč.
Jo a naše Mína, ta dokonce krade rohlíky.

„Mám kočky“ máte napsáno na čele (asi)

Míti kočku, to mění vaše postavení ve společnosti. Nikdo si nezapamatuje, jestli máte psa, ale všichni vědí, kolik máte koček. Nikdo vám neřekne: „Haha, to jednou skončíš v 1+kk s dvaceti psama!“ Ale všichni vám nutí rádobyvtipné: „Za deset let z tebe bude šílená osamocená ženská s kupou koček, hohoho!“
Souvisí s tím i podoba dárků, které od známých dostáváte. Jako člověk se třemi kočkami máte nekonečný přísun sošek koček, kuchyňských potřeb ve tvaru koček, oblečení s kočkami, šperků s kočkami a vůbec libovolných předmětů (ne)vkusně inspirovaných kočičí tematikou.
Kdyby vám to lezlo na nervy, kočky samy tenhle problém vyřeší: pokud se dá daný kočičí dar rozbít, rozbijou ho, to se s vámi vsadím.
Co vy, máte doma zvířectvo? Zajímalo by mě, jestli majitelé gekona dostávají taky ke každým Vánocům trička a svíčky s gekony. 😀

12 thoughts on “Míti kočku (až tři)

  1. Já mám doma trpasličího pudla a želvičku. Želva je nenáročná, o té vím jen tehdy, když chci, se psem si ale užívám dnes a denně. Ta malá sviňucha je totiž až příííliš chytrá.

  2. Hihi :-D U nás je to podobné. Chlupy taky všude, gumičky do vlasů musíme zavírat do šuplíku, pokud z nich nechceme mít oslintané cosi (a vždycky si je odnese do misky s granulema a tam je nechá, nevím proč, že by si připravoval dezert? :-D ). Miluje ponožky smotané do klubíčka a v zásadě cokoli, co se kutálí (už jsme se poučili, že nechávat cherry rajčátka v jeho dosahu je nemoudré). A ničí nám prostěradla- vždycky si na postel dotáhne nějakou hračku, pere se s ní a drápy rozškubne prostěradlo. Po každé takovéhle eskapádě se u nás vžila jakási mantra, která má za účel nás uklidnit:

  3. Ha, nikdy mě nenapadlo přemýšlet, jak vznikla ta představa šílené osamocené ženy s dvaceti kočkami. Proč zrovna kočky? A proč se to neříká i o mužích? I v Simpsonech vlastně mají postavu šílené kočičí ženy. :D

  4. [1]: Neměl tvůj pes babičku kočku? :D Protože mi psala známá, že cupovat kapesníky je oblíbená kočičí kratochvíle (naše to zaplaťpámbu nedělají), spaní na botách naše čičiny vysloveně milují a jediný lepší pelíšek než boty je právě koš na prádlo. :D Ale uměj se z něj dostat. Tak jako tak si musím vygúglit, jak vypadá trpasličí pudl, protože to zní hrozně roztomile.

  5. Opravdu nevím, proč toho lidé s kočkami tolik nadělají. Pokud vím, tak jsem snad ještě  nikdy nikomu  žádný podobný kočičí dárek nedala a zcela určitě jsem nikdy neřekla ten opravdu hrozně vtipný vtip s dvaceti kočkami… a pevně doufám, že se to nikdy nestane! Zato ode dneška pracuju na analogických vtipech se psy. Ty moc ráda nemám. Tak ať si to psí milovníci taky užijou :-D

  6. Áno, áno… My zrovna tak spolubydlíme se třemi kočkami – tedy kocoury, a je to teda fakt "radost" :D Na válečky na chlupy jsme už rezignovali, zvlášť od doby, co máme toho blonďatého dlouhosrstého poděsa (takže takových pěkných 5 let už to asi bude…) – jedeme do divadla/kina, takže si vyčistím kabát, sednu do auta… A můžu začít znova :D

  7. Má matka si chce pořídit kočku, ale já jsem proti. Už kvůli tomu, čím jsou kočky proslulé. Jsou to ďáblové! Jak sama píšeš, dělají ještě větší nepořádek než pejskové. Ničí vše, co naleznou. A chlupy jsou pro nich všude. Jelikož máme doma psa, nedělá takové problémy jako kočandy. Je sice pravda, že když byl malý, štěkal na všechno, co se hnulo. Nyní je starý. Teď už má rád jenom spánek nebo vyvalování se na sluníčku.

  8. [10]: Binec dělají, to jo. Ale neřekla bych, že větší, než psiska. Třeba kočka ti nikdy nerozkouše botu. Semtam něco shodí a rády mi vyhazují věci ze skříně, ale jinak to s nimi tak zlé není. 🙂 Rozhodně nejsou vyloženě ničitelky – pokud něco neshodí, tak neničí. A chlupy jsou z nich stejně jako ze psů, jen jsou bohužel jemnější, takže se dostanou všude. :/ A spánek a vyvalování se na sluníčku, to je přesně popis dne kočky. :D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.