Žumíčkovy zpívánky

Žumíčkovy zpívánky

Pamatujete pořad Zpívánky? Takový ten srandovní pořad, kde se nás holka v kroji nebo nějaké takové stvoření snažilo naučit nějakou lidovku? Dávají Zpívánky ještě? A jestli jo, kouká na ně někdo?
Já jsem si na ně vzpomněla, když jsem přemýšlela nad dnešním článkem. Bude totiž o tom, jak si občas žumíček vesele zpívá. A protože to je žum a ne jentak nějaký kluk (nebo v jeho věku spíš pán, hehe), písničky často inovuje.
Jak víte z Žumohlášek nambr cvaj, žumíček s oblibou poslouchá Jirky Wienera, to jest rádio Krokodýl. Tam hrajou podle žuma dva typy písniček:
  1. „Ježišmarjá, zase nějakej hejkal a rádoby umělec!“ (Platí pro všechny srdceryvně kňukající mladíky.)
  2. Písničky, které se dají parodovat
První typ nestojí za řeč. Ale ten druhý! Pojďme se podívat, co s ním žum provádí.

Mejd in východní blok

V posledních letech se vrací téma československého bratrství, sesterství, partnerství a tak vůbec. Vznikly z toho fajn písničky, ale i některé úplně nablblé. Mezi ty nablblé (dle mého a žumova názoru) patří Slovenský klín od Chinaski. S žumem se shodujeme, že tahle skupina asi v poslední době tajně soutěží s Kryštofem o tom, kdo vymyslí připitomělejší písničku.
Žum si Slovenský klín pro jeho nablblost tuze rád prozpěvuje s drobnou úpravou:
„Sme obaja, ty i jáááá… Mejd in Jugoslávia!

Agrofert song

Když jsme u skupiny Kryštof… u těch má žum taky svoji oblíbenou! Pracovně jí říkám Agrofert song. V originále se jmenuje Šňůry a v žumíčkově pojetí pojednává o politické nestrannosti Kryštofů. Bod pro žumíčka, protože jim tam přidal rým, i když všelijaký.
„Protože ty jediná přece dobře víš,
že už do holdingu nepatřííííš!“

Óda na zadek

Jak nad tím tak přemýšlím, Chinaski má žumíček obzvláště rád. Od nich převzal i písničku, které říkáme Zadková píseň. Upřímně, žumova předělávka je blbější než originál, ale aspoň není tak ucajdaná. Spočívá v tom, že žum většinu podstatných jmen nahradí slovem zadek:
„Chci líbat tě na tvoje — zadek!
Chci vzývat jak boha tvůj — zadek!
Na věky s tebou chci zůstat — zadku!
Jenom to jediný vííííím!“
Má-li žum dobrou náladu, přezpívává i poslední sloku. A to je teprve něco:
„Chci koupat se ve tvým zadku,
Chci cítit tvůj ledový zadek,
Jen s tebou až po uši v zadku, zadku…“

Měl jsem ženu, neměla mě ráda

Dneska přišel žumíček s novou písničkou. V rádiu hráli Mývala od Xindla X (až teď jsem zjistila, že se ta písnička takhle jmenuje, a přijde mi to boží!), která mně osobně připomíná takovou tu hru Měl jsem ženu, neměla mě ráda. Žum se pokusil do téhle písničky namontovat svou lásku ke mně:
„Míval jsem holku ze Solopysk… kradla mi trenky!“
Já: „Žumi, to není pravda. A navíc se to nerýmuje.“
Žum na to, že to nevadí a že to je pravda. A pak to zkusil znova:
„Míval jsem holku ze Solopysk… ukradla mi úplně všechno oblečení!“
(Jak k tomuhle žum přišel, to jste se dočetli v článku Žum a moje oblečení v jeho skříni.)
Máte vy nebo vaše drahé polovice taky nějaké vylepšené písničky? Jestli jo, šup s nimi do komentářů, žum bude nadšený!
Mějte se krásně a ahoj na Facebooku nebo na Blogru!
PS: Přijměte mou nejhlubší omluvu, jestli máte rádi Chinaski nebo Kryštofy. Ale… nezdá se vám, že už to s nimi není, co bývalo?

9 thoughts on “Žumíčkovy zpívánky

  1. Solopysky zní hodně zajímavě :D Zpívánky si pamatuju, jako malá jsem je měla hrozně ráda, ale s odstupem času mi to připadalo jako šaškárna :D

  2. Tak to je dobré. Pokud si zpívám jakoukoliv písničku a nevím přesně slova klidně je doplňuji a docela rozverně. Ale třeba vnučku učím prastarou písničku: Když jsem šel z hub, ztratil jsem zub, našla ho Johana s dlouhejma nohama, já na ni dup, dej sem ten zub nebo ti vyškubnu z drdolu chlup.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.