Guilty pleasures vysoce sofistikované slečny Barbory

Guilty pleasures vysoce sofistikované slečny Barbory

Veeeeeelmi často se snažím tvářit jako úchvatně sofistikovaná bytost, která čte kvalitní literaturu, chová se jako dáma, hovoří vybraně a má přehled. A ve skutečnosti…

…jsem já. Vedle bambilionu chyb mám bžilion „guilty pleasures“, které se ani malililinko neslučují s tím, jak bych chtěla působit. Co už, ven s nimi!

Slovo bžilion

Kolik je bžilion? Nemám tušení. Rozhodně víc než bambilion.

High School Musical

O kvalitách High School Musical se s vámi dohadovat nebudu. Já jenom vím, že když mi najede na YouTube, nepřepnu ho, tancuju a zpívám.

Věta „Spisovná čeština je umělý jazyk“

Mám jasný názor na spisovnou češtinu, jak erudované! Víte, já tím chci jen říct, že spisovná čeština není žádná nejlepší podoba češtiny, ale něco, co jsme si náhodou určili jako „hoch“. Nuž, nemusela bych to říkat tak pseudointelektuálsky.

Florent Mothe

Ten chlap… totálně zdeformoval můj hudební vkus. Od chvíle, kdy jsem ho viděla jako Salieriho v Mozart L’Opéra Rock (což mimochodem není rocková opera ani nejlepší muzikál ve Francii), poslouchám jeho písničky, které jsou děsnej popík.

Doufám, že se ho brzy zbavím.

Ne, promiň, Florente, já to tak nemyslela! Ve skutečnosti doufám, že tvoje příští album bude za něco stát. Fakt, držím palečky.

Infantilní/moc seriózní/prostě moc oblečení

Buď mám na sobě tričko s Pusheen a lacláče, nebo šaty a lodičky. Nic mezi. Ale o tom už jsem psala v článku 5 znamení, že jsem ve skutečnosti muzikálová postava.

Infantilní Barbora…
…a seriózní Barbora. Áno, oboje jsem já.

Diva mód

Barbora, kterou zapínám, když jdu na karaoke. Nebo mám pěkné oblečení. Nebo dobrou náladu. Musí mě být vidět, slyšet a tak vůbec. Když se na to dívám takhle s odstupem, asi jsem s tím otravná jako masařka.

Jakýkoliv dresscode

Miluju párty, kde je dresscode, který můžu vzít a náááádherně přehnat. Pokud je téma smuteční oblečení, vyrobím si černý závojíček ve stylu filmové vdovy. Je-li téma zpěváci, přijdu oblečená jako Dan Nekonečný. To jsem prostě já.

Karaoke

Moje první karaoke písnička byla peklo, málem jsem se stresem rozsypala. A dneska… well, přijďte někdy. Uvidíte (a uslyšíte) Barboru, jak jste ji ještě neviděli.

V diva módu, na karaoke a navrch ve stylu osmdesátek. To je kombo!

Problém je, že když zpívám, hraju. Nebo spíš přehrávám. Kdybych na to měla hlas, byla bych neobyčejně špatná muzikálová herečka.

Bondovky

Tím myslím především knížky. Protože není každý den posvícení a není každá knížka Kundera.

Fanfikce od Lotte

Víte, já bytostně nesnáším fanfikce. Jsou sladkobolné, často nablblé, plné hrubek… Ne tak u Lotte. Lotte je s každou kapitolou lepší a lepší a její současná fanfikce na Mozart L’Opéra Rock je geniální.

Jop, ten Mozart. Zdravíme pana Florenta a posíláme písničku.

Stužky a korálky

Víte, co tyhle pitominy stojí? Ani se neptejte! Jdete do jednoho obchodu, koupíte metr téhle stužky, pytlíček tamtěch korálků, půl metru tadyté krajky… Dvě stě, jen to fikne. A pak jdete do druhého, protože tam mají smaragdové, krvavé a světle duhové kamínky – a výplata je v tahu.

A Baruška si doma místo dělání něčeho užitečného šije mašličky.

Mé poslední dva výtvory, mašle Star princess a Morning star. Jsem na ně nenáležitě pyšná.

Anglicismy

Random. Cool. Oukej. Fluffy.

To byste asi od bohemistky nečekali, že? Hahaha. Hahahahá.

Vážně, mluvím jako hotentot.

Barborový blog

Měla bych psát diplomku. Měla bych pracovat na česko-italském slovníku. Měla bych se učit italsky. Ale já tu sedím (jako každý pátek/sobotu) a píšu vám článek o svých chybách… za které se vlastně vůbec nestydím.

Budu ráda, když mi za to na oplátku napíšete do komentářů, jaké jsou vaše guilty pleasures. A jestli se vám článek líbil, dejte palec nahoru. 🙂

Co si přečíst dál?


Je libo Barboru do schránky?

Každý měsíc ti pošlu, co se tu událo nového. Neboj, nespamuju. 🙂

13 thoughts on “Guilty pleasures vysoce sofistikované slečny Barbory

 1. Ty mašle jsou skvělé! Já si jich několik velkých (a spoustu dalších blbin) objednala na eBayi a nosím je zapíchnuté v culíku nebo drdolu.

  Já sbírám čajové přebaly a bojuji s potřebou adoptovat všechny nechtěné potkany na světě, protože jsou ušatí a roztomilí. 🙂

  1. Jé, děkuju! 🙂 Mně na nich baví hlavně samotný ten proces nakupování blbin a pak šití, takže Aliexpress by mě tolik neuspokojil. 😀

   Něco podobného mám s kočičkami. 😀

 2. Mně se líbí výraz bžilion 😀 Jsi odvážná, že zpíváš karaoke, na to bych asi neměla odvahu, akorát by všichni ohluchli 😀 Anglicismy používám taky, naštěstí mi ještě nikdo nevynadal ohledně prznění češtiny 😀

  LENN

 3. Vysoce sofistikovaná slečna Barbora, to je obrat hodný Saturnina! 😀
  Ana té infantilní fotce to jsi opravdu ty? To ale musí být už starší fotka, ne? Nebo jsi prodělala v poslední době nějaké dramatické vlasové úpravy? 🙂
  Když nad tím tak přemýšlím, tak moc podobných věcí nemám. Spíš mám spoustu věcí, které neříkám a které lidi šokují, když na ně přijdou – asi největší trumf je, že jsem vdaná (teď jsem to proflákla!), ale na tom toho teda není mnoho guilty 😀

  1. Odhalila jsi mě, je to čtyři roky stará fotka. 🙂 Mezitím jsem měla naprosto nablblý nápad nechat si vlasy ostříhat skoro k ramenům, nechat si udělat ofinu a celé to obarvit na červeno. A seriózní fotka je už zase doba, kdy to všechno dorostlo a spravilo se. Pozůstatky ofiny jsou tam ještě vidět – proto mám takovou podivnou patku. 😀 Ale už je to taky rok stará fotka.
   Vida, teď jsi překvapila i mě! 😀

 4. Karaoke miluju taky. Dokonce mám i ten diva mód. 😀 jinak tvoje anglicismy a oblíbené slovíčka se u mě spojily v fíčuru. Používám to slovo i tam kde nemá co dělat jen proto že se mi líbí jak zní.
  Poslední guilty pleasure jsou románky od Lenky Lanczove. Všichni jsme je četli ve čtrnácti, já i o deset let později. 😀 Miluju jak jsou v nic všichni šťastní, mladí, hezcí a boží a vždycky se milujou. 🙂

  1. Fíčura je super fíčura. 😀
   Znám doktoranda od nás z literatury, který ji taky čte. Ze studijních důvodů, ovšem. 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.